Актуальнна ціна топозйомки складає 200 грн за сотку

В наш час не можливо прожити без 3 речей: інтернету, підписки на журнал «99 способів використання подорожника» (жартую) і геодезії. Сьогодні ми поговоримо про останню річ, а саме про її важливу частину яка користується найбільшим попитом – топозйомки.

Топозйомки Київ

Топографічна зйомка – це певна сукупність різних видів геодезичних робіт для певної мети. Вона буває різних масштабів (1:100, 1:200, 1:500, 1:1000, 1:2000 і т. д. ). Для певних цілей використовуються певні масштаби. Наприклад: для генерального плану населеного пункту часто використовується топографічна зйомка масштабу 1:2000 (звісно там ще використовується такий вид топозйомки як «аерофотозйомка» - але це вже зовсім інша історія); зйомка масштабу 1:100 та 1:200 (або як їх ще називають ландшафтні зйомки) використовуються для проектантів, архітекторів або коли потрібна висока деталізованість для важливих об’єктів.

Топографічна зйомка складається з декількох етапів:

  1. Підготовчий – включає в себе підписання договорів з компанією, ознайомлення з об’єктом та метою для якої він робиться.
  2. Польовий – включає в себе створення геодезичної основи (для невеликих об’єктів в основному 2 точки з координатами та висотами (просто кажучи «пара») - щоб потім зйомка «була на своєму місці»); безпосередньо зйомка яка нині робиться за допомогою електронних тахеометрів; пошук підземних комунікацій – який виконується за допомогою спеціальних приладів та відкривання люків і т.д..
  3. Камеральний – цей етап полягає у тому, що данні які були отриманні у «полі» потрібно обробити. Спершу скидаються дані з електронних тахеометрів та обробляються в спеціальних програмах, наприклад. Після цього готову зйомку друкують.
  4. Завершальний – цей етап полягає у тому, що зйомку потрібно погодити з різними службами. Все це потрібно для того щоб перевірити правильність і точність нанесення підземних комунікацій. Якщо все правильно, то служби ставлять печать. Після цього зйомка віддається замовникові в декількох екземплярах.

Отже, на сьогоднішній день топозйомки є одним із видів робіт які повсякчас є актуальними, адже кожного дня проектуються, будуються, демонтуються та обновляються безліч будинків та територій – і для всього цього потрібен саме такий вид робіт. Нині існує багато геодезичних компаній, як приватних так і державних, які спеціалізуються на топографічних зйомках, наприклад ООО "ГЕОТОП", яка займається також і кадастровими зйомками, і інженерно-геологічними вишукуваннями.


Ваші відгуки та запитання:


Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення