Необхідність інженерних вишукувань у будівництві


Без вишукувань по геології ні одна проектна організація не може гарантувати, що побудована за її проектом будівля простоїть без дефектів тривалий час, а також що незабаром після його здачі замовник не буде змушений вкладати додаткові кошти в посилення фундаменту, несучих стін або інші дорогі заходи. У Васильківському та інших районах Київської області, а також у самому Києві геологічні вишукування часто виявляють такі проблеми:

  1. Неоднорідна щільність грунту, коли міцні гірські породи сусідять у плані з недостатньо стійкими (пливуни, грунти, закарстовані грунти).
  2. Високі рівні грунтових вод, що ускладнюють будівництво фундаменту, підвальних приміщень, інженерних комунікацій.
  3. Агресивні властивості вод по відношенню до бетону, металевих конструкцій.
  4. Прояв шкідливих екзогенних процесів.

Своєчасне отримання проектною організацією повної інформації про види грунту, хімічний аналіз грунту, його фізико-механічні властивості та інші інженерно-геологічні відомості дозволить проектувальникам врахувати особливості ділянки та забезпечити якісний розрахунок фундаменту споруди.

Якщо в складі проектованого об'єкта є джерела можливого забруднення навколишнього середовища, то, крім геологічних, слід провести і екологічні вишукування.


Вигоди від проведення досліджень з геології ділянки

Деякі власники земельних ділянок, які збираються будувати на них індивідуальні житлові будинки, вважають, що, якщо відмовитися від таких досліджень як геологія вартість будівництва можна значно зменшити. Вони намагаються заощадити на інженерних вишукуваннях, закладаючи фундамент для котеджу з великим запасом міцності і глибини (приміром, удвічі ширше і глибше, ніж у найближчих сусідів). Таким забудовникам слід знати, що «економити» на геологічних дослідженнях – не завжди дійсно вигідно. Навпаки, часто, коли дані досліджень свідчать про наявність сприятливих для будівництва видах грунту та інших геологічних умов, за рахунок зменшення обсягу фундаментів можна домогтися істотного, порівняно з ціною геології, зниження витрат на земляні роботи і будівельні матеріали. Володіючи достовірною інженерно-геологічною інформацією, проектувальник без побоювання може проектувати фундамент, який потріен в даному конкретному випадку, без надмірного запасу міцності.

Більш висока надійність будівельних проектів, автори яких володіли достовірними даними інженерно-геологічних вишукувань, очевидна. Настільки, що в останні роки страхові компанії, які працюють з об'єктами нерухомості, почали пропонувати більш вигідні умови при укладанні договорів, якщо клієнти доведуть (відповідним технічним звітом по вишукуванням), що застрахований будинок був спроектований з урахуванням геологічної будови ділянки.


Вимоги до обсягів робіт з інженерної геології

Кошторисна ціна дослідження геології залежить від обсягів проведених робіт, особливо від кількості та глибини свердловин для геологічних вишукувань. При вивченні щільності ґрунту, хімічного складу грунту необхідно дотримуватись норм, встановлених по глибині вишукувань. Так для проектування широко поширених стрічкових фундаментів свердловини повинні дозволяти випробувати грунт, як мінімум, на чотири метри глибше підошви фундаменту.

Існують також і норми за кількістю свердловин для геологічних вишукувань, залежать від рівня відповідальності споруджуваних споруд. Місцеві влади для окремих територій і категорій об'єктів можуть встановлювати більш жорсткі норми, за якими повинна досліджуватися геологія Київ, Харків, Одеса та інші великі міста в своїй центральній, історичній частині, при роботах поблизу унікальних будівель вимагають наявності спеціальної, розширеної програми вишукувань.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения