Таращанський район знаходиться на сто кілометрів південніше Києва. Місцевість має сільськогосподарську спрямованість, ведеться видобуток щебеню, піску, глини, гранітів. Серед будівельних робіт затребуване зведення тваринницьких комплексів і котеджів. Розробка таких проектів потребує дослідження ґрунту і ґрунтових вод на обраній ділянці. Проводити інженерно-геологічні роботи доцільно до її покупки. Ціна геології в Таращанському районі залежить від цілей і завдань, які потрібно вирішити замовнику. Розглянемо основні фактори, що визначають вартість досліджень геології.

Як формується ціна геології в Таращанському районі?

Інженерно-геологічні вишукування - відповідальний і кропіткий процес. На ціну геології впливає:

  • ступінь складності геологічного розрізу;
  • високий рівень ґрунтових вод;
  • рельєф місцевості;
  • освоєність території;
  • доступність;
  • віддаленість від підприємства, що буде здійснювати вишукування;
  • пори року;
  • призначення, величини і поверховості об'єкта.

Геологія Київ надає сприятливі можливості для будівництва. Розташування місцевості на Українському кристалічному щиті характеризується виходом на поверхню кристалічних гранітів і гнейсів. Осадовий чохол має невелику потужність. Проблему можуть становити високі пагорби, що перемежовуються низинами. В основі лежать слабкі породи: піски, глини, супіски, суглинки, вапняки. Будівництво фундаменту для котеджу вимагає вивчення видів грунтів ділянки, щільності ґрунту для розрахунку потужності основних його елементів.

Чим складніше розріз порід на ділянці будівництва Таращанського району, тим значніші дослідження потрібно провести: пробурити більшу кількість свердловин для геологічних вишукувань, збільшити їх глибину, більш детально вивчити хімічний склад грунту. Ціна геології безпосередньо залежить від цих параметрів.

Вирівнювання горбистих ділянок пов'язане зі значними земельними роботами. Кількість ґрунту, що розробляється в процесі, впливає на вартість геології в цілому. Між пагорбами зустрічаються балки, здатні затоплюватися під час паводків та сильних дощів. Дослідження геології Таращанського району допомагають розрахувати гідроізоляцію об'єкта, розробити дренажну систему ділянки.

Геологічні вишукування в Києві, проведені для промислових об'єктів, об’ємні. Тиск на грунт більше, тому і розрахунки потужності фундаменту, хімічного аналізу ґрунту складніше. Геологія вартість таких ділянок дорожче.

Освоєні, добре досліджені площі мають меншу ціну геології ділянки. Фахівці можуть використовувати відомі дані – топографічні плани сусідніх територій, прокладені інженерні комунікації, сезонні спостереження. Час року, мороз, відлига впливають на ґрунт, його щільність. Грунт може насичуватися водою при розморожуванні, збільшуватися в об'ємі і зсуватися. Якщо такі показники вже відомі, можна передбачити наслідки без витрат.

Значущість об'єкта, його поверховість, складність конфігурації суттєво впливають на вартість геології в Таращанському районі. Чим далі місце дислокації підрядника від ділянки робіт, тим вище ціна інженерно-геологічних вишукувань. Транспортування обладнання вимагає більшу кількість горючих матеріалів.

Який вплив має склад інженерно-геологічних вишукувань на їх ціну?

Інженерно-геологічні дослідження можуть включати геодезичні та екологічні вишукування. Додаткові послуги збільшують ціну геології. Чим більше свердловин буриться на ділянці, чим істотніше глибина свердловин для геологічних вишукувань, тим дорожче геологія ділянки.

Зразки керна і води різних видів грунтів, відібрані в процесі буріння, досліджуються в лабораторії. Їх кількість і застосування дорогих реактивів, що дозволяють виявити склад і властивості порід, головне з яких - щільність, впливає на вартість інженерної геології.

Чим більше розрахунків потрібно буде зробити, тим більшою буде вартість геологічних вишукувань у будівництві.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения