Які геодезичні послуги потрібні на стадії будівництва та експлуатації вже збудованих споруд?


Було б неправильним вважати, що інженерно-геодезичні вишукування у будівництві завершуються після того, як проектна документація розроблена і затверджена, а будівельний майданчик розмічений по контурах майбутніх будівель. Щоб бути впевненим у якості будівельно-монтажних робіт, чіткій відповідності параметрів будівлі проектним рішенням, надійності і довговічності споруди, до різних геодезичних робіт доведеться звернутися ще неодноразово:

  1. Геодезичний супровід будівельних робіт шляхом поточних перевірок з використанням геодезичного обладнання.
  2. Виконавча зйомка готових об'єктів капітального будівництва.
  3. Геодезичний моніторинг деформацій будівельних споруд в ході їх експлуатації.

Геодезичний супровід будівництва


До інженерно-геодезичного супроводу будівництва належить проведення контрольних замірів геодезичним обладнанням в ході відповідальних монтажних операцій. Мета таких вимірів:

  • перевірка вертикальності стрімких конструкцій (стін, колон тощо);
  • перевірка горизонтальності опорних площин фундаментів і перекриттів;
  • підтвердження правильності висотного закладення будівельних елементів.

Представників геодезичних фірм, зайнятих у супроводі будівельних робіт, запрошують на будівельний майданчик у відповідності за заздалегідь встановленим графіком, або ж домовляються про постійну, протягом певного періоду часу, їх присутність (залежно від умов укладеного договору).


Виконавча геодезична зйомка


Після закінчення будівельних робіт необхідно упевнитися в точності відповідності побудованої споруди проектній схемі. Це і є головним завданням виконавчої зйомки. Даний вид інженерної геодезії ділянки передбачає:

  • визначення фактичних габаритів споруд;
  • перевірку їх розташування на земельній ділянці (орієнтування щодо геодезичних координатних осей і дотримання нормативних відстаней до меж);
  • складання виконавчих схем будівель і мереж підземних інженерних комунікацій.

В ході виконавчої геодезичної зйомки перевіряється форма і якість сполучення конструктивних елементів. Точність будівельних вишукувань цього виду визначається технічними вимогами до конкретних інженерних споруд. Остаточні характеристики і параметри прийнятого в експлуатацію об'єкта фіксуються у виконавчій геодезичній документації (кресленнях і схемах), комплектність якої встановлюється при скаладанні технічного завдання на виконавчу зйомку.


Деформаційний моніторинг


Ще одним досить важливим видом геодезії вважаються систематичні спостереження за цивільними будівельними і промисловими об'єктами, великим і відповідальним механічним обладнанням, при їх експлуатації. Так як спостерігачів хвилюють можливі прояви деформацій конструкцій, то такі спостереження і отримали позначення – деформаційний моніторинг. Такий моніторинг становить важливу ланку системи технічного контролю і забезпечення безпеки. В процесі нього геодезисти проводять вертикальні і горизонтальні виміри для визначення ступеня відхилення від допустимих меж.


Як визначається вартість геодезичних робіт у будівництві?


В такому секторі послуг для будівництва, як геодезія ціна, в основному, визначається величиною, витраченого на проведення необхідних вимірювань, часу і кількістю задіяних на ділянці робіт фахівців. Не останнім фактором може також бути віддаленість майданчика, де проводяться геодезичні будівельні вишукування, що впливає на розмір транспортних витрат геодезичного підприємства.


Доручити геодезичні роботи на будь-якій стадії будівництва в Таращанському районі Київської області можна фірмі ТОВ "Геотоп", сферою діяльності якої є геодезія і картографія.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения