Для чого потрібні геодезичні роботи?

Геодезія – наука про нашу Землю, а точніше, про проведених вимірюваннях на ній. Геодезія потрібна:

 • в навігаційній справі;
 • у вимірах площ;
 • в будівництві.

А геодезія разом з картографією застосовується при побудові та оновленні державних карт.

Геодезичні роботи необхідні, якщо збираєтеся:

 • оновити геодезичну карту або план;
 • оформити документи на свою ділянку землі;
 • побудувати житловий будинок або виробниче приміщення;
 • упорядкувати свою земельну ділянку;
 • підключити підземні комунікації в новому будинку.

Геодезичні роботи потрібні, якщо є проект на будівництво автомобільної дороги або залізниці, тунелю, моста.

Види геодезії

Найбільш затребуваними в будівництві видами геодезії є:

 1. Геодезична зйомка. Рекомендується проводити перед проектуванням будівельних робіт.
 2. Розбивочні роботи потрібні при будівельних вишукуваннях, щоб всі точки з проекту на папері перенести на місцевість.
 3. Геодезичні послуги під час будівництва будівлі, щоб стежити, чи не допущена якась деформація залізних конструкцій, і якщо є місце нестачі, вчасно виправити його.
 4. Виконавча зйомка. Проводиться на кожному етапі завершення будівельних робіт (зведення фундаменту, стін, даху, прокладка комунікацій).

Геодезична зйомка на новій ділянці починається з визначення географічного положення на місцевості. Потім потрібно визначити, чи доцільно будувати тут будинок, немає великих загроз для будівництва, дізнатися які грунти залягають під ділянкою, і чи можуть вони стати у нагоді для будівництва.

Після проведення будівельних вишукувань на заключному етапі геодезичної зйомки складається геодезичний план або карта ділянки, і пишеться звіт про виконану роботу.

Вартість геодезичних робіт залежить від розміру земельної ділянки, гідрографії (наявність на ділянці річки, озера або болота), пересічності рельєфу, масштабу в якому хочете отримати геодезію ділянки, задіяного геодезичного обладнання.


Що таке геодезія ділянки?

В яких випадках важлива геодезія ділянки? Це можуть бути такі випадки:

 1. Пошук межі ділянки по координатах. Коли ви купуєте ділянку, колишній господар вам показує її але якщо там не проводилося жодних геодезичних робіт, межі ділянки можуть бути показані неправильно. І лише досвідчені фахівці з геодезичним устаткуванням допоможуть правильно закріпити ділянку на місцевості.
 2. Дізнатися точні межі ділянки. Це потрібно знати сусідам. Буває так, що сусіди довго живуть поруч, а варто одному винести на місцевість межі своєї ділянки, як з'ясовується, що межа ділянки зміщена. І добре ще, якщо не розпочато будівельні дослідження. А якщо будинок трохи заходить за межі ділянки, тоді потрібно домовлятися з сусідом або зносити будинок.
 3. Точні межі ділянки також потрібно знати, якщо збираєтеся провести благоустрій території на ділянці або побудувати будинок. У разі зведення будинку ще потрібно провести геодезичні вишукування в будівництві.

Щоб уникнути неприємностей, проведення геодезичних робіт дуже важливо на новій ділянці, а також на старій, якщо такі роботи не проводилися раніше.

У Ставищенському районі геодезичні роботи можуть провести фахівці з фірми ТОВ «Геотоп». Фірма добре зарекомендувала себе, проводячи різні види геодезії в інших районах Київської області і Києві. Геодезія ціна на послуги фахівців фірми залежить від різних чинників, які потрібно уточнювати при зустрічі з геодезистами.

Fatal error: require_once(): Failed opening required '../comments.php' (include_path='.:/usr/local/pear/php54') in /home/geotop/geotop.kiev.ua/www/rayony/ua/stavyschenskyj-geodezija.php on line 98