ТОВ Геотоп

Геологія та геодезія в Києві

050-932-73-39
kiev@geotop.ua

Види і ціна будівельних вишукувань


Інженерна геодезія земельної ділянки, відведеної під житлову забудову


Одним із завдань геодезії і картографії є - вивчення способів з'ясування просторових координат точок на поверхні Землі. Рішення цієї задачі має важливе прикладне значення. Геодезичні послуги необхідні у різних сферах народного господарства. Без геодезичних вишукувань у будівництві неможлива побудова будь-якої відповідальної споруди. Зокрема, житлового будинку.

Протягом тривалого періоду часу, який проходить від прийняття рішення про будівництво та вибору підходящої для цієї мети земельної ділянки до закладення фундаменту, геодезичні роботи, що мають відношення до будівельних вишукувань, доводиться проводити неодноразово. І геодезія ділянки, при цьому, вивчається в різних аспектах:


  1. Землеустрій.

Найперша з геодезичних робіт, які знадобляться забудовникам – це землевпорядкування. Воно включає

  • кадастрову геодезичну зйомку;
  • встановлення межових ліній (меж земельної ділянки), з узгодженням їх з сусідніми землевласниками та встановленням на місцевості відповідних вказівних знаків;
  • оформлення проекту землеустрою та іншої кадастрової документації.

Землевпорядні геодезичні роботи необхідні в цілях визначення правового статусу земельної ділянки, та отримання дозвільного документа на початок будівництва. Якщо почати проектування капітальної споруди і тим більше її будівництво до того моменту, як буде закінчена землевпорядна геодезія ціна такого поспіху може бути досить високою (адже може виявитися, що конфігурація законних меж ділянки спричинить необхідність внесення змін в проектну схему).


2. Інженерно-геодезична зйомка.

Після завершення землевпорядного етапу можна приступати до інженерно-геодезичних вишукувань для вивчення ситуації на ділянці будівництва (ситуація – термін, що позначає обриси форми поверхні землі та розташованих на ній предметів) та складання геодезичного плану. Геодезичне обладнання для зйомки вибирається з урахуванням:

  • розмірів ділянки;
  • нерівності рельєфу;
  • наявності та виду забудови.

3. Геодезичне проектування.

При розробці або виборі типового проекту для житлового будинку, якщо будувати збираються в умовах непростого рельєфу (схили, береги водних об'єктів, яр і т. д.) необхідно залучати такий з видів геодезії, як геодезичне проектування - розрахунки по оптимізації рельєфу будівельного майданчика. Вони:

  • полегшують правильне планування місцевості;
  • сприяють ефективному відведенню поверхневого стоку;
  • забезпечують мінімум трудовитрат в ході земляних робіт.

4. Геодезичні розбивочні роботи.

Остаточно розроблений проект будинку, перед тим як приступити до його здійснення, необхідно ще грамотно розташувати і зорієнтувати на місцевості. Це є завданням геодезичних розбивочних робіт (винесення проекту). В ході них на будівельному майданчику розмічаються осі і точки будівлі, інженерних мереж та супутньої інфраструктури. Якість даних геодезичних робіт сильно залежить від кваліфікації фахівців, яким вони довірені, і точності застосовуваного геодезичного обладнання.


Фірма ТОВ «Геотоп» може взяти на себе перераховані види робіт з організації житлового будівництва. Комплексний підхід ТОВ «Геотоп» до організації геодезичних інженерних вишукувань дозволяє знизити вартість геодезичних робіт, що встановлюється фірмою.

Fatal error: require_once(): Failed opening required '../comments.php' (include_path='.:/usr/local/pear/php54') in /home/geotop/geotop.kiev.ua/www/rayony/ua/skvyrskyj-geodezija.php on line 105