Коли виникає необхідність у замовленні геодезичних робіт?


За словами: «геодезичні роботи» або геодезія ділянки можуть ховатися різні види інженерно-геодезичних вишукувань. Потреба в геодезичних послугах виникає в ході здійснення інженерно-господарської діяльності багатьох напрямків. У Рокитнянському районі послуги фірм, що спеціалізуються на геодезії і картографії, затребувані, в основному, при залагодженні земельних відносин, а також у будівельній сфері.

В якості найбільш популярних, можна назвати наступні види геодезії:

  1. Кадастрова зйомка та пов'язані з нею роботи: винесення меж земельної ділянки в натуру, їх узгодження і закріплення за допомогою межових знаків. Необхідність у цих геодезичних роботах виникає при переході права власності на ділянку землі з рук у руки, або ж якщо доводиться здійснювати з ділянкою якусь юридичну операцію (оформлення її як заставного майна, частини статутного капіталу тощо).
  2. Інженерно-геодезична зйомка в цілях проектування об'єктів капітального будівництва або реконструкції. Проводиться для вивчення форми поверхні землі і створення топографічної основи для розробки на її основі креслярської проектної документації.
  3. Винесення проектів в натуру – ще один важливий вид будівельних вишукувань. Полягає він у розбивці на будівельному майданчику системи осей і реперних точок, що забезпечує точну прив'язку спроектованої споруди до місцевості.

Початок будівельних робіт не означає, що геодезичні вишукування у будівництві завершені. Часто геодезистам доводиться супроводжувати процес зведення будівель шляхом добутку періодичних вимірів за допомогою геодезичного обладнання. Такий оперативний контроль правильності проведення будівельно-монтажних робіт дозволяє досягти значного підвищення їх якості.

Будівельна геодезія ділянки завершується виконавчою зйомкою – будівельними дослідженнями, що проводяться після закінчення робіт, перед передачею готової інженерної споруди в експлуатацію, для перевірки її відповідності проектним рішенням та якості виконання будівництва.

Нормами технічного контролю відповідальних будівель і споруд передбачається їх деформаційний моніторинг із застосуванням геодезичного обладнання для фіксування найменших відхилень стану будівельних конструкцій в горизонтальному і вертикальному напрямках. Такий контроль дозволяє своєчасно розпізнати передаварійний стан споруди і вжити заходів щодо запобігання розвитку аварійної ситуації.


Формування договірної ціни на геодезичні послуги


Замовити геодезичні дослідження в Рокитнянському районі можна вибірково (тільки певний вид вишукувань) або комплексно. При подачі заявки відразу на комплекс досліджень або укладення довгострокового договору вартість геодезичних робіт зазвичай визначають з використанням знижених тарифів на окремі послуги. Обумовлено це тим, що у такій сфері діяльності, як геодезія ціна робіт суттєво залежить від їх обсягів.

Особливо наочно це демонструється більшістю геодезичних фірм при прийманні замовлень на вишукування від власників невеликих земельних ділянок. Приміром, якщо землевпорядні роботи замовляються одночасно для декількох сусідніх ділянок, то кожному землекористувачеві геодезичні послуги обійдуться в суму набагато меншу, ніж якщо б вони оформляли замовлення окремо і в різний час.


У Рокитнянському районі, а також по всій Київській області замовити будь-які геодезичні послуги можна в фірмі ТОВ «Геотоп».

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения