Чому є важливим проведення вишукувань у будівництві?


Довговічність і надійність будівель у великій мірі залежить від того, на яких грунтах воно було побудовано. Інженерні вишукування з вивченням щільності ґрунту, хімічного складу грунту виявляють невідповідні і сприятливі майданчики для будівель. У випадках, коли заплановане будівництво неможливо перемістити і, незважаючи на погані дані геологічних вишукувань, його все ж необхідно проводити в чітко визначеному заздалегідь місці, результати досліджень по геології дозволять підготувати відповідну систему інженерних заходів щодо захисту споруд від руйнування.

У північних і центральних регіонах України не рідкість – несприятлива для будівельної діяльності геологія Київ і Київська область входять в число територій, в межах яких вишукування по геології можуть виявити недостатню для надійного ґрунтової основи щільність грунту, невідповідні види грунту. Деяким земельним ділянкам в Поліському районі загрожує підтоплення ґрунтовими водами. Іноді зустрічаються прояви небезпечних геологічних процесів, таких, наприклад, як зсуви. У складних інженерно-геологічних умовах гарантувати правильність вибору типів і розмірів фундаментів для котеджів і більш великих споруд проектувальники можуть лише після ретельних інженерно-геологічних вишукувань перед розробкою проектів будівництва. Геологічні вишукування у Києві та Поліському районі дозволяють, з одного боку, забезпечувати безпеку споруджуваних споруд, а з іншого – уникати зайвих фінансових витрат на земляні роботи і будівельні матеріали (якщо з ділянками для забудови пощастило, і дуже потужних фундаментів закладати не потрібно).


У чому полягають інженерно-геологічні вишукування?


Інженерно-геологічними називаються дослідження, що ставлять метою вивчення тих геологічних параметрів земельної ділянки, які необхідні проектній організації для правильного планування та розробки всієї проектної документації будівництва:

  1. Встановлення видів грунту, поширених на майбутньому будівельному майданчику.
  2. Вивчення фізико-механічних характеристик шарів гірських порід, які будуть порушені будівельною діяльністю (щільності, вологості, міцності, розчинності тощо).
  3. Проведення хімічних аналізів грунтів.
  4. З'ясування глибини й динаміки рівнів підземних вод, їх хімічного складу та властивостей, що визначають агресивність води по відношенню до різних будівельних матеріалів (бетону різних марок, сталі, кольорових металів тощо).
  5. Оцінка можливості прояву шкідливих для будівель і споруд геологічних явищ.

У технічному звіті за результатами геології ділянки обґрунтовують можливість будівництва заданого об'єкта на заздалегідь обраній ділянці, складають прогноз зміни природних інженерно-геологічних умов під впливом планованої господарської діяльності, дають оцінку впливу майбутнього будівництва на інші об'єкти, розташовані в безпосередній близькості до будмайданчика.

 

Чим визначається ціна досліджень по геології?


Після того, як буде розроблена програма досліджень, відповідно до якої буде досліджуватися інженерна геологія вартість робіт визначається з урахуванням:

  1. кількості свердловин для геологічних вишукувань;
  2. очікуваної глибини свердловин для геологічних вишукувань;
  3. години роботи техніки, задіяної для буріння і польових досліджень;
  4. транспортних витрат по доставці персоналу і техніки до місця робіт.

Транспортні витрати і, відповідно, загальна ціна геології можуть бути істотно зменшені, якщо фірма ТОВ "Геотоп" одночасно буде виконувати і інші види інженерних вишукувань (геодезичні та/або екологічні вишукування).Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения