ТОВ Геотоп

Геологія та геодезія в Києві

050-932-73-39
kiev@geotop.ua

Пошук місцевих ґрунтових будівельних матеріалів – один з важливих напрямків досліджень у будівництві


Одним з видів вишукувань перед будівництвом є пошук місцевих ґрунтових матеріалів. В ході проектування об'єктів капітального будівництва, часто виникає необхідність пошуку близького джерела потрібних у великих обсягах недорогих будівельних матеріалів: деяких видів грунту, грунтів відповідної щільності. В залежності від того, наскільки придатна для цих цілей місцева геологія вартість будівельних робіт може відрізнятися дуже суттєво. Зведення дамб, гребель, насипів доріг без близьких джерел будівельних матеріалів могло б виявитися нерентабельним. Наявність поблизу придатних для розробки і використання таких скупчень грунтів, як глини, суглинки, піски, гравій, набагато полегшує завдання проектувальників і будівельників. Тому часто в техзавдання на інженерні вишукування по геології включають вимоги проведення відповідних пошуково-розвідувальних робіт і забезпечення збору даних:

  • про джерела ґрунтових матеріалів;
  • про потенційні запаси цих матеріалів;
  • про параметри використовуваного ґрунту;
  • про умови залягання ґрунтового матеріалу.

Напрямки пошуку місцевих ґрунтових матеріалів


Відповідними джерелами ґрунтових матеріалів, які можуть бути об'єктами геологічних вишукувань у Київській області, є:

  1. Скупчення глинистих, піщаних і інших ґрунтів, які не містять мінерально-сировинних компонентів у концентраціях, придатних для промислового вилучення.
  2. Кар'єрні відвали або розкривні породи які розробляються або вичерпаних родовищ.
  3. Шахтні відвали (терикони).
  4. Місця тимчасового розміщення чи захоронення відходів, які за своїми механічними властивостями відповідають заданим параметрам матеріалів (шлаки, шлами, відходи процесів збагачення корисних копалин). Можливість використання відходів як будівельного матеріалу підтверджується даними екологічних вишукувань.
  5. Невикористані грунтові відвали, що утворилися при створенні виїмок (котлованів під фундаменти для котеджних селищ, або окремих великих споруд).

Іноді, якщо це допускає технічне завдання, увагу в ході пошуку будівельного матеріалу допускається звертати на види ґрунтів зі специфічними властивостями, які малопридатні для використання в якості грунтових підстав (набухаючі грунти тощо). Для засолених порід велику роль у визначенні їх придатності відіграє хімічний аналіз грунту.


Яка ціна геології ділянки для розвідки грунтових матеріалів?


Сильно залежить ціна досліджень геології околиць будівельних об'єктів з метою виявлення будівельного матеріалу від вивченості і освоєння місцевості. Геологія Києва, Київської області та, зокрема, Обухівського району добре вивчена. Зазвичай, потрібно лише уточнити контури можливих джерел грунтових матеріалів, перевірити щільність ґрунту, хімічний склад грунту. Чим ретельніше проводилися інженерно-геологічні вишукування по геології раніше, тим менш затратними будуть пошуки.

Іншим важливим ціноутворюючим чинником є кількість свердловин для геологічних вишукувань. Дані, надані геологічною організацією замовнику, повинні бути підтверджені актуальними відомостями. Кожен параметр з техзавдання (щільність ґрунту, його міцність, поведінка при намоканні тощо) визначається в лабораторії на відібраних пробах. Оконтурена площа, придатна для розробки, покривається рівномірною сіткою свердловин для отримання максимально повної і достовірної інформації. Тому розвідка кар'єрів більшої площі вимагає, відповідно, великих обсягів бурових робіт. Необхідна глибина свердловин для геологічних вишукувань також відіграє важливу роль у визначенні ціни геології для пошуку будматеріалів.

Компанія ТОВ "Геотоп" проводить інженерну геологію будь-якої складності в Обухівському та інших районах Київської області.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения