Інженерно-геодезичні вишукування, які найчастіше замовляються в Обухівському районі, відносяться до таких видів геодезії:

 1. Топографічна зйомка.
 2. Розбивочні роботи.
 3. Геодезичне проектування та супровід будівництва.
 4. Виконавча геодезична зйомка.

Топографічна зйомка


Так в геодезії і картографії називається комплексна робота, що виконується з метою побудови геодезичного плану – зображення детальної горизонтальної проекції на площину поверхні земельної ділянки. В ході топографічної зйомки проводяться планово-висотні вимірювання території, обміри будівель. При необхідності і відповідному завданні від замовника, в ці геодезичні послуги включається виявлення та відстеження за напрямом ліній заглиблених у грунт трубопроводів і інших комунікацій. Результати знімальних геодезичних робіт використовують в якості основи для розробки:

 • будівельних проектів;
 • проектів реконструкції (у тому числі газифікації, електрифікації, водопостачання та каналізації).

Геодезичні розбивочні роботи


Даний вид геодезичних робіт називають ще винесенням в натуру проектів. Укладаються ці будівельні дослідження у визначення і позначення місцезнаходження спроектованого будівельного об'єкта на відведеній під забудову земельній ділянці. Термін «геодезичні роботи» виник від того, що геодезисти як би розбивають землю на ділянки, які відповідають окремим частинам майбутньої споруди.


Геодезичне проектування та супровід будівництва


У будівельних дослідженнях до інженерно-геодезичного проектування відноситься дослідження форм рельєфу і створення спеціальних розрахунків для його перетворення у відповідності з поставленими інженерними задачами. Зокрема, проект вертикального планування ділянки, картограми проведення земляних робіт будуть дуже корисними для найкращого розташування будівельних об'єктів на місцевості. Вони дозволять змінити первісну форму поверхні будмайданчика при мінімальному обсязі трудовитрат на земляні роботи. За допомогою методів геодезичного проектування забезпечується також формування оптимальної схеми водовідведення поверхневого стоку забудовуваних територій. Реалізація таких проектів, щоб уникнути помилок, вимагає ретельного геодезичного контролю та супроводу робіт для внесення необхідних і своєчасних коригувань.


Виконавча геодезична зйомка.


Інженерно-геодезичними роботами, що завершують будівництво, є виконавчі зйомки. Їх проводять для перевірки якості будівель та оформлення виконавчої документації – планів і креслень, що передаються власникам новобудов при введенні їх в експлуатацію. До виконавчої геодезичної зйомки і геодезичного обладнання висувають дуже жорсткі вимоги по точності вимірювань, які повинні відповідати технічним вимогам до монтажу елементів будівель або технологічного обладнання.


Різні види геодезичних вишукувань у будівництві вимагають наявності у їх виконавців відповідного геодезичного обладнання і належної кваліфікації. Трудовитрати на різні види послуг можуть відрізнятися, часом навіть значно. Відповідно, може бути різною і вартість геодезичних робіт. У такій сфері як геодезія ціна договору на надання інженерних послуг остаточно формується лише після того, як замовник і виконавець повністю обговорять і уточнять всі умови замовлення:

 1. Точну адресу ділянки геодезичних вишукувань.
 2. Вид і програму робіт.
 3. Допустиму похибку вимірювань.
 4. Терміни здачі результатів.
 5. Необхідність їх узгодження з будь-якими третіми сторонами (у тому числі з державними органами).

Попередньо дізнатися можливі терміни і орієнтовну вартість вирішення вашої інженерної задачі геодезії ділянки в Обухівському районі можна, звернувшись у фірму ТОВ «Геотоп» будь-яким зручним для Вас способом.

Fatal error: require_once(): Failed opening required '../comments.php' (include_path='.:/usr/local/pear/php54') in /home/geotop/geotop.kiev.ua/www/rayony/ua/obuhivskyj-geodezija.php on line 106