Призначення і основні види геодезичних вишукувань у будівництві


Послуги у сфері геодезії і картографії затребувані в багатьох сферах сучасної господарської діяльності і, в першу чергу, в будівництві. Без попереднього проведення таких інженерно-вишукувальних робіт, як геодезична зйомка, ніяка проектна організація не зможе приступити до проектування будівель та споруд, незалежно від того, до якого типу вони належать і яку площу займатиме. Крім геодезичної зйомки для підготовки топографічної основи проектування будівельних об'єктів, широко відомі, а також часто необхідні, та інші види геодезії:

 1. Землевпорядна геодезія, включає кадастрові знімальні роботи, встановлення точних меж між різними земельними ділянками, винесення та закріплення меж в натурі.
 2. Винесення на місцевість проектів або розбивочна геодезія ділянки (позначення на будівельному майданчику контурів і осей споруд в їх реальному розмірі).
 3. Геодезичні будівельні дослідження, що проводяться паралельно монтажним роботам, з метою оперативної перевірки їх якості.
 4. Підготовка виконавчих геодезичних матеріалів, що завершують процес будівництва і необхідних для підтвердження відповідності готових об'єктів проектним рішенням.
 5. Геодезичний моніторинг. Так називається вид геодезичних послуг, який полягає в періодичному вимірюванні геометричних параметрів будівель або окремих особливо важливих їх елементів. Завдання моніторингу – своєчасне виявлення потенційно небезпечних переміщень будівельних конструкцій, які при подальшому їх розвитку можуть привести до аварійних ситуацій.

Вимоги, що пред'являються до геодезичних робіт та їх матеріалів


Перед тим як приступити до геодезичних будівельних вишукувань в Іванківському районі, замовник спільно з виконавцем робіт встановлюють вимоги до результатів роботи геодезистів, здійснюють і стверджують технічне завдання. До основних вимог відносять:

 1. Тип необхідних вимірювальних робіт, які в геодезії можуть бути плановими, висотними або комбінованими.
 2. Масштаб геодезичних матеріалів, що надаються замовнику за підсумками досліджень.
 3. Точність відображення об'єктів на кресленнях або допустима похибка зображень. Зазвичай величини похибок визначаються розміром масштабу матеріалів, але в окремих випадках в техзавданні може бути обумовлена інша необхідна або достатня точність.
 4. Іноді вимоги замовника можуть бути ще більш розширені. Наприклад, можуть включати умови, що висуваються до геодезичного обладнання.

Від чого залежить вартість геодезичних робіт?

 1. В першу чергу, вартість робіт з інженерної геодезії ділянки визначається обсягом вимог, отриманих у складі технічного завдання.
 2. Важливим фактором є також попередня геодезична вивченість району майбутніх досліджень.
 3. Для такої галузі, як геодезія, ціна послуг сильно залежить від умов здійснення досліджень. Значна розчленованість рельєфу території або наявність споруд, що ускладнюють проведення геодезичних вимірювань, ускладнюють завдання і, природньо, впливають на вартість робіт.
 4. Для невеликих замовлень на заміських ділянках істотним чинником ціноутворення можуть бути транспортні витрати з доставки до місця робіт і назад технічного персоналу організації, що проводить дослідження, а також необхідного геодезичного обладнання.

Fatal error: require_once(): Failed opening required '../comments.php' (include_path='.:/usr/local/pear/php54') in /home/geotop/geotop.kiev.ua/www/rayony/ua/ivankivskyj-geodezija.php on line 94