Основне завдання геологічних вишукувань у будівництві


У комплексі проектування для будівництва однією з найважливіших ланок є розрахунок основ і фундаментів. Грамотно розрахувати фундамент для котеджу, багатоповерхового житлового будинку, промислового об'єкта – складне завдання. Багато в чому, якість проектних розрахунків визначається повнотою і достовірністю визначення вихідних геологічних даних для них. Основне завдання досліджень по геології – це збір інформації для забезпечення проектної організації необхідними розрахунковими матеріалами. Проведення геологічних вишукувань у Києві та Київській області зазвичай передбачає:

 • опис виду ґрунту, поширеного на ділянці;
 • проведення хімічного аналізу ґрунту;
 • визначення фізико-механічних характеристик грунту (щільність, вологість, розчинність, інші властивості, що характеризують грунт як основу під фундамент);
 • з'ясування гідрогеологічної обстановки (глибина залягання рівня грунтових вод, його динаміки, складу і властивостей зустрінутої гірничими виробками води).

Роль буріння в комплексі досліджень з геології для проектування

На якість зібраного в ході геологічної розвідки фактичного матеріалу прямо впливає правильність організації та виконання буріння – основного, на сьогоднішній день, методів практичної геології ділянки, ціна комплексу досліджень також залежить від обсягів бурових робіт. Буріння інженерних свердловин – циліндричних вертикальних гірничих виробок, довжина яких набагато перевершує їх діаметр – вирішує відразу кілька завдань:

Огляд в процесі буріння геологічного матеріалу у вигляді керна або шламу дозволяє встановити види ґрунту, потужність, а також порядок чергування геологічних горизонтів.

Відбір зразків для визначення хімічного складу ґрунту, щільності грунту.

По глибині, на якій геологічні вироблення зустрічають воду, складається гідродинамічна картина ділянки. При необхідності уточнення фільтраційних параметрів водоносних горизонтів, свердловини використовуються для досвідчених наливів або відкачок, режимних гідрогеологічних спостережень.


Визначення кошторисної ціни дослідження геології


В кошторисній ціні, за якою замовникам обходиться геологія вартість бурових робіт часто є основною складовою. Вона залежить від:

 • необхідної кількості свердловин для геологічних вишукувань;
 • відстані від досліджуваної ділянки до бази інженерно-геологічної організації;
 • середньої глибини свердловин для геологічних вишукувань;
 • категорій буріння грунтів на ділянці;
 • форми рельєфу та кутів нахилу геологічних шарів.

Вимоги щодо організації бурових геологічних робіт в Броварському районі

Інженерно-геологічні свердловини закладаються:

 • на межах і осях будівель;
 • в точках найбільших навантажень на ґрунтові основи;
 • на межах геоморфологічних елементів;
 • у місцях можливої активізації небезпечних геологічних процесів.

Мінімальне число геологічних свердловин для кожної споруди визначається згідно з нормативними документами, виходячи з встановленого для нього рівня відповідальності. Оптимальна їх кількість залежить від місцевих умов.

Переваги комплексних інженерно-геологічних вишукувань

На ринку геологічних досліджень України працює велика кількість організацій. Тому на запит будь-якої пошукової системи: «Геологія Київ Броварський район», – браузер відобразить досить багато сайтів фірм, що пропонують геологічні послуги. При виборі виконавця і замовленні інженерно-геологічних вишукувань для проектування і будівництва, рекомендується враховувати, що деякі підприємства надають комплексні послуги. Якщо укласти договір в компанії ТОВ "Геотоп" відразу на геологічні, геодезичні, екологічні вишукування, то ціна геології, зрештою, виявиться нижче, ніж якщо б нею займалася окрема організація.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения