Перш ніж зводити дорогу будь-якого призначення, заміський будинок або багатоповерховий торговий центр, або прокладати магістральний комунікаційний трубопровід в Броварському районі столиці, неодмінно замовте таку послугу, як геодезія земнаділа. Вона являє собою комплексні геодезичні роботи, які реалізуються безпосередньо на ділянці під забудову і передбачають комплексну зйомку території. Таким чином, встановлюється характер рельєфу, точні межі ділянки, кількість та місце розташування об'єктів в його межах (в тому числі − підземні комунікаційні мережі та споруди), проводиться винесення меж в натуру, позначається місце, де буде зведено будівлю.


Всі отримані відомості фіксуються графічно, а після того, як геодезія завершена, складаються картографічні плани і схеми. Щоб грамотно зробити обміри та отримати точну інформацію про земельну ділянку, необхідне спеціальне геодезичне обладнання та прилади. Над землею заходи виконує інженер-геодезист, вимірюваннями в надрах землі займається маркшейдер, який має відповідну кваліфікацію


Коли має бути проведена геодезія картографія на ділянці?


Дослідити майбутній будмайданчик шляхом проведення топозйомки та виконати інші геодезичні роботи, потрібно ще до початку проектування: отриманий докладний топоплан земельної ділянки, стане базовим для роботи проектувальників. Без цього не можна на законних підставах навіть почати заливати фундамент, так як неможливо отримати дозвіл на старт будівельних робіт. Якщо геодезія не була виконана вчасно, то замовити її можна і після: деякі геопослуги здійснюються на всіх етапах будівельних заходів. Існують також види геодезії, які виконуються після завершення будівництва: геодезичний моніторинг та виконавчі зйомки.


Які завдання ставить перед собою геодезія?


Основним видом геодезії є топозйомка, в процесі якої позначаються всі об'єкти в межах ділянки. Підсумком цієї геопослуги, вважається геопідоснова. Топозйомка, в залежності від цілей виконується в різних масштабах.


Також, такі вишукування в будівництві мають наступні завдання:

 • Оформлення високоточних 3д топокарт.
 • Виконавчі зйомки.
 • Геодезичний контроль.
 • Спостереження за деформаціями.
 • Побудова та реконструкція геомереж.
 • Кадастрові заходи.
 • Виконання топооснови для вирішення завдань ландшафтного дизайну.

Вартість геодезичних робіт залежить від їх об'єму та використаних методів. Так, крім наземних робіт, геодезія передбачає ще і підземні. Така геодезія необхідна при будівництві метрополітену і прокладання підземних комунікацій. Здійснює такі заходи маркшейдер − фахівець з просторово-геометричних обмірів під землею.Геодезія: які чинники впливають на вартість?


Коли на попередньому етапі розраховується скільки буде коштувати комплексна геодезія відповідно до складеної та погодженої із замовником програми заходів, враховуються такі критерії:

 1. Віддаленість будмайданчика.
 2. Розміри території.
 3. Методи дослідження.
 4. Терміни, зазначені замовником.

Яка б не була потрібна геодезія ціна на неї буде невисокою, якщо враховувати вартість заходів по зведенню об'єкта в цілому.


Нюанси при виборі профільної організації, яка здійснить будівельні вишукування на будмайданчику


Профільні компанії виконують не тільки таку послугу, як геодезія в повному обсязі, але і ведуть консультативний супровід вже після того, як технічний висновок по ділянці передано забудовнику. Геодезія буде виконана професійно тільки в тому випадку, якщо фахівці володіють достатніми знаннями і мають великий досвід робіт.


Тому, замовляючи будівельні дослідження в Броварському районі, цікавтеся, чи є у компанії відповідні документи на проведення подібних досліджень: ліцензія та дозволи. Тільки якщо геодезія проведена відповідально і правильно, використовувалося сучасне геодезичне обладнання і власна спеціалізована лабораторія, − отримані дані будуть відрізнятися високою точністю, і дозволять побудувати якісну капітальну будову.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения