ТОВ Геотоп

Геологія та геодезія в Києві

050-932-73-39
kiev@geotop.ua

Навіщо необхідні дослідження по геології перед проектуванням котеджів?


Приватні житлові будинки не є високовідповідальними спорудами. Навантаження на грунтову основу від таких будівель – порівняно маленькі. Тому багато хто з забудовників вважають, що будь-яка земля, незалежно від її геології, виду ґрунту і щільності ґрунту, свідомо годиться для будівельної діяльності, і що для проведення інженерних дослідних робіт перед проектуванням і будівництвом немає підстав. Однак визнати таку думку справедливою можна лише частково. Деякі види досліджень, швидше за все, будуть зайвими (зокрема, гідрометеорологічні або екологічні вишукування), і спорудити невеликий будинок, дійсно, можливо практично в будь-якому обраному місці. Але тільки в деяких випадках потрібно здійснювати досить дорогі заходи по забезпеченню надійності споруди. Такі, наприклад, як влаштування дренажної системи або закладення особливо потужного і заглибленого фундаменту для котеджу, відповідної місцевої геології.

Геологія різних земельних ділянок (структурна будова, щільність ґрунту, хімічний склад грунту, гідрогеологічні умови) можуть істотно відрізнятися навіть на невеликому віддаленні. У Київській області і Києві геологічні вишукування нерідко виявляють несприятливі особливості обстежуваної території. Внаслідок цього ніколи не рекомендується нехтувати вивченням геології в Бородянському районі, ціна за відмову від вишукувань у будівництві може бути досить високою:

 • нерівномірне осідання будинку з перекосом вікон та дверних коробок, виникнення тріщин на стінах;
 • підтоплення підвальних приміщень;
 • швидкий вихід з ладу підземних будівельних конструкцій;
 • обвалення будівель внаслідок зсувів, підземних пустотних утворень.

Порядок вишукувань по геології під забудову:

 1. Попередні інженерно-геологічні вишукування. Зіставивши адресу земельної ділянки, де планується будівництво, з карткою геології місцевості, піднявши з архіву технічних звітів інформацію з найбільш близьким раніше вивчених площ, отримують приблизне уявлення про те, які види грунту будуть зустрінуті.
 2. Рекогносцировка або візуальний огляд території. Виявляються особливості місцевої геології, зовнішні ознаки наявних аномалій. За підсумками рекогносцировки уточнюється кількість свердловин для геологічних вишукувань, необхідність додаткових польових робіт. Намічаються маршрути для під'їзду бурової техніки. За підсумками рекогносцировки може бути скоригована попередньо встановлена ціна досліджень з геології.
 3. Буріння. Глибина свердловин для геологічних вишукувань визначається місцевими умовами і встановлюється для кожного проекту індивідуально. Призначення свердловин полягає у з'ясуванні розрізу місцевості, рівня підземних вод, відборі зразків.
 4. Виконання лабораторних робіт. Під час їх проведення проводиться хімічний аналіз грунту, підземних вод. Визначаються фізичні властивості відібраних в процесі буріння зразків.
 5. Обробка польових і лабораторних даних з геології ділянки, проведення обчислень, складання технічного звіту з характеристикою території.

Фактори, що визначають ціну вивчення геології


Коли на ділянці майбутнього будівництва в Бородянському районі досліджується такий аспект як геологія вартість послуг геологів визначається декількома факторами. Основні з них:

 • категорія складності рельєфу і геології місцевості, яка вивчається;
 • величина, форма проектованої будівлі (від цього залежить кількість, а також глибина необхідних гірничих виробок);
 • характеристики буримости порід.
На вартість інженерно-геологічних вишукувань в Бородянському районі вплине також те, наскільки близько знаходиться від місця, де вивчається геологія Київ.

Ваши отзывы и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения