Інженер-геолог - людина, яка здійснює геологічні вишукування


Геолог - професія з вигляду непримітна. Питання до загорнутої в довгий геологічний плащ від морозу і брудних бризок фігурі з олівцем (ручка на морозі не пише!) і пошарпаним журналом в руках: «Ви тут головний?» - звучить з недовірою. А геолог, в буквальному сенсі слова, бачить під землею. Стоячи біля свердловини, він досить чітко бачить загальну будову геології майданчика. Звичайно, бувають складні випадки, коли траса лінійного об'єкта проходить за кількома геоморфологічними рівнями, - тоді, щоб пов'язати геологію, після робочого дня геолог будує робочі розрізи, ще без позначок.


Чому так важливо в процесі польових робіт вести підрахунок відібраних проб?


Кількість свердловин для геологічних вишукувань для кожного об'єкта строго обмежений програмою. При цьому технічних свердловин більше 25%. У цих свердловинах потрібно відібрати зразки непорушеної структури достатню кількість. Якщо не вкластися і бурити додаткові технічні свердловини, геологія вартість може зрости до такої величини, що доведеться залагоджувати ситуацію із замовником. Виправдано це може бути тільки у випадку, якщо геологічні вишукування в Києві піднесуть сюрприз у вигляді наявності, непередбачених програмою особливостей геології обстежуваної території. Те ж стосується і таких даних як глибина свердловин для геологічних вишукувань.


Дослідження геології повинні дати цифри для розрахунків


У процесі аналізу лабораторних даних буває, що щільність ґрунту показує, що даний шар необхідно розділити на два інженерно-геологічні елементи. Щільність ґрунту - важлива характеристика в геології. Присутність її у зведеній таблиці показників також обов'язкова, як присутність букви «а» в алфавіті.


Що з'ясовує ґрунтознавець


Ціна геології включає і вартість ґрунтових досліджень. Але подібні дослідження можуть виконуватися і окремо. Ґрунтознавець виконає наступні роботи:

  • встановить види грунту;
  • визначить хімічний склад грунту, взявши зразки з закопуш;
  • дасть дані по потужності шару, що знімається;
  • видасть рекомендації про використання знятої землі.

Види грунту визначають подальше використання знятого шару. При будівництві родючий шар знімається. Рекомендації щодо його використання дає ґрунтознавець. Ціна геології не включає окреме буріння свердловин для визначення потужності ґрунтового шару.

В якому випадку геолог повинен відібрати пробу грунту на хімічний аналіз?


У більшості випадків інженерні мережі укладаються нижче нижньої межі ґрунтового шару. Але якщо глибина закладення комунікацій потрапляє в межі залягання грунту, геолог відбирає пробу, щоб виконати хімічний аналіз грунту і з'ясувати його корозійну активність.

Тривала діяльність фірми ТОВ "Геотоп" у сфері надання послуг геології та геодезії привернула увагу великих компаній, таких як ОККО, Київська ТЕЦ і Бориспільський аеропорт, і вони стали клієнтами фірми. Користуються послугами фірми і індивідуальні забудовники, щоб визначити, яким повинен бути фундамент для котеджу. При необхідності геологи фірми обстежують котлован. Вишукування у будівництві можуть передбачати відбір проб і дослідження їх у лабораторних умовах для встановлення характеристик після підготовки основи. Виконуються екологічні вишукування.
Зайшовши в розділ «Ціна», можна побачити, скільки буде коштувати буріння свердловини і геологія. Наведена також вартість комплексних досліджень, куди входить і буріння, і складання звіту.