Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Нівелювання в Києві, фірма "Геотоп"

Нівелюваннягеодезичні вимірювання, що проводяться за допомогою спеціальних приладів. Завдяки методам нівелювання ми можемо виміряти висоту в будь-якій точці земної поверхні відносно рівня моря або річки. Широко застосовується нівелювання і в будівництві. Наприклад, за допомогою методів нівелювання можна спостерігати за усадкою будинку. У Києві є безліч фірм, в яких можна замовити нівелювання (нівелювання Київ) за доступною ціною. Є багато способів нівелювання, але найбільш розповсюджені такі:

Геометричне нівелювання Київ. Це універсальний спосіб, високоточний, проводиться за допомогою нівеліра та рейок. Обладнання недороге, можлива робота в важких умовах. Цим методом визначається висотна точка в 5-10м з похибкою 0,05-0,1 мм, а якщо відстань 100-200м, то похибка буде 0,5 мм. За ступенем точності нівелювання ділиться на 1 і 2 класи з похибкою 0,3 мм і 0,4 мм. Для визначення усадки приватних і промислових будівель використовують також 2 і 3 класи з похибкою 0,4 мм і 0,9 мм. Для кожного класу використовуються свої прилади і методика.

Як працює нівелір? Прилад встановлюється між наглядовими точками посередині, за шкалами рейок беруться відліки, потім вираховується яке перевищення однієї рейки над іншою. Довжина ліній до 25м. Прилад повинен стояти на висоті півметра, можна і вище. Нівелювання виконується за 2 горизонтів, у прямому і зворотному напрямках, при добрій видимості. Всі дані записуються і обчислюються, а за різницями будують графіки усадки.

Тригонометричне нівелювання проводиться за допомогою теодоліта. Дозволяє вести розрахунки в недоступних місцях або місцях з перешкодами (високі будівлі, вежі, греблі). При променях до 100м точність 0,1 мм. Використовується теодоліт високої точності ЗТ2. Робота ведеться за спеціальною методикою, при якій рейки потрібно тримати строго вертикально.

Барометричне нівелювання проводиться за допомогою барометра. Спосіб заснований на залежності атмосферного тиску від висоти точки на об'єкті.

Гідронівелювання або гідростатичне по точності відповідає геометричному нівелюванню, але встановлюється стаціонарно і можна знімати показання усадки дистанційно. Прилад являє собою шматок металевої труби, прикріпленої і замурованої у стіну. Таких труб кілька. Між собою вони з'єднуються за допомогою шлангу. Всередині труби рідина, яка знаходиться завжди на одному рівні. Таке нівелювання застосовують на спорудах, пов'язаних з водою (гідроелектростанції, греблі, тунелі, насосні станції).

Мікронівелювання застосовується на точках, близько розташованих одна до іншої (не більше півтора метра). Такий метод затребуваний, якщо потрібно поспостерігати за усадкою якоїсь однієї конструкції (різне технологічне обладнання, фундамент, балка). Вимірювання виконуються мікронівеліром.

Фото і стереофотограметричне нівелювання проводиться з адопомогою фототеодоліта. Робота цих двох способів нівелювання полягає в наступному: порівнюються фотознімки нового об'єкта зі знімками деформаційного, і обчислюється різниця координат точок. Різниця цих методів лише в тому, що фотограметричне нівелювання проводиться в одній площині, а стереофотограметричне – за всіма трьома координатами.

При фотограметричному нівелюванні фотографії робляться з однієї точки і положення фотокамери не змінюється. Площина рамки встановлюється паралельно будівлі.

При стереофотограметричному нівелюванні фотографування проводиться з 2-х точок, розташованих поруч, обчислення робиться за стереопарі. Обробку знімків в обох способах виробляють на стереокомпараторі. Ретельні виміри дозволяють визначити деформацію з похибкою менше 1мм.

Дані роботи потребують особливої уважності і точності, тому нівелювання в Києві повинні здійснювати кваліфіковані фахівці, які відповідально підійдуть до поставленого перед ними завдання і виконають всі роботи якісно. Саме такими є геодезисти компанії ТОВ "Геотоп". Всі наші співробітники мають сертифікати, що підтверджують їх кваліфікацію, а також великий досвід у проведенні даних робіт, що дозволяє їх виконувати оперативно і якісно. Довірте роботу професіоналам!

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.