Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Маркшейдерські роботи в Києві, компанія "Геотоп"

Маркшейдерські роботи проводяться з метою вивчення різних процесів деформації гірських порід земної поверхні. Після таких робіт складаються різні картографічні матеріали, плани, карти, схеми. Фахівці, які виконують ці роботи, називаються маркшейдерами, гірничими інженерами.

Обов'язки маркшейдера

Як правило, послуги маркшейдера можуть знадобитися при проведенні гірничодобувних робіт у шахтах, штольнях, свердловинах, кар'єрах. Перед будівництвом об'єктів маркшейдер ретельно вивчає всі креслення, паперову, цифрову документацію і в наслідок складає план майбутніх робіт. Потім з цим планом інженер знайомить підлеглих.

Маркшейдер повинен знати, як правильно розбити проектні осі, зробити рассічку, підрахувати обсяг сировини на складах. Послуги маркшейдера передбачають створення опорних мереж, при різних способах вироблення, здійснення розбивочних робіт безпосередньо перед початком будівництва об'єкта, контроль процесу будівництва, проведення спостережень при експлуатації виробки, підрахунок запасів корисних копалин на ділянці, розрахунок економічної доцільності проведення робіт і коригування процесу видобутку корисних копалин у відповідності з діючими нормативними документами. Крім того, маркшейдер повинен стежити за зсувами в горах, вести розрахунок можливої деформації при проведенні гірничодобувних робіт, при виявленні потенційної небезпеки гірничий інженер приймає заходи по охороні всіх споруд, які знаходяться поблизу природних об'єктів. Такий технік не тільки дбає про охоронну систему споруд, але і несе відповідальність за розрахунки і результати всіх маркшейдерських спостережень, пакет документів.

Тонкощі маркшейдерських робіт

Процес автоматизації в маркшейдерській справі завдяки системному підходу, використання сучасної техніки, обладнання піднімає все гірниче виробництво на більш високий рівень. Маркшейдерські роботи здійснюються за допомогою схилу ОМР-3, рулетки 50м, гірокомпасу, світодальноміра, теодоліта. В кресленнях і схемах фіксуються всі нові дані, зміни маркшейдерії за допомогою геометричної проекції. Маркшейдерська служба обов'язково реєструє всю динаміку виробничого процесу гірничого підприємства під час експлуатації різних родовищ, становить креслення.

Незважаючи на сучасний розвиток різних технологій здійснювати іноді складно або неможливо маркшейдерські роботи. Київ і вся Київська область має величезну територію, на якій безліч підприємств здійснюють гірничодобувну діяльність. Тільки всі ці компанії стикаються з суворими реаліями законодавства України в сфері охорони праці на шахтах і часто не можуть здійснювати маркшейдерські роботи. Так що однією з головних умов маркшейдерських робіт є вибухобезпечність маркшейдерського обладнання.

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.