Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Кількість свердловин для інженерно-геологічних вишукувань

Кількість свердловин не призначається за принципом: «Виконаю побільше обсяг - отримаю більше грошей» або «Хочу зробити роботу швидше - пробурю поменше свердловин». У першому випадку замовник, побачивши позамежну суму, може звернутися до інших фахівців. При комплексній ціні вишукувань буріння зайвих виробок просто невигідно виконавцю. А в другому випадку результати досліджень, піддані експертизі, можуть бути забраковані. Не вийде і залучати клієнтів низькою ціною вишукувань, призначаючи нерозумно малу кількість свердловин.

Як встановити кількість свердловин для інженерно-геологічних вишукувань?

Потрібно вирішити дві проблеми, встановлюючи місця проходки свердловин:

  1. повно висвітлити геологію досліджуваної ділянки;
  2. виконати нормативи.

Оскільки нормативи складено на підставі великого досвіду, слідування їм сприяє вирішенню першої проблеми. Оптимальне число свердловин дозволяє намалювати розрізи і побудувати цифрову модель. Тому в контурі одиночної будівлі призначають 2-3 свердловини, а при проектуванні групи будівель, коли свердловини розташовуються по сітці і дозволяють відстані, можна виконати одну свердловину на будинок. При наявності архівних даних свердловини попередніх вишукувань включаються в розріз.

В умовах складної геології доводиться бурити більше свердловин

Інформація, отримана при проходці окремої свердловини, а саме: якими ґрунтами представлений розріз; глибина підошви кожного шару; потужність шару; рівень води; - поширюється на деяку відстань від неї. При наявності двох горизонтально залягаючих шарів (I категорія складності) рознесення інформації на 50 метрів цілком логічно, свердловини можна розташовувати на відстані до 100 метрів. При похилому заляганні шарів (ІІ категорія складності) кількість свердловин для інженерно-геологічних вишукувань збільшується, оскільки потрібно встановити глибину залягання шарів у межах контуру будівлі, відобразити виклинювання шарів. Слід встановити і межі геоморфологічних рівнів. Відстані між свердловинами зменшуються до 30-50 м. Сильно стиковані шари, часто залягають у вигляді лінз (що характерно для складної геології). Для виконання даної задачі свердловини можуть розташовуватися одна від одної ближче 20 м. Максимально прийнятна дистанція між свердловинами з присутністю набухаючих грунтів або просадних знижується до 30 метрів. Кути контуру будівлі і середина є місцями обов'язкового розміщення виробок.

Чим вище клас наслідків, тим більше призначається свердловин.

Якщо наслідки незначні, в умовах першої і другої категорії складності, буриться мінімум дві свердловини, а за складної геології - три. З підвищенням класу наслідків об'єкта зростає кількість свердловин. Вже для класу СС-2 мінімум свердловин, навіть при простій геології, становить 3. Для класу наслідків СС-3 мінімум свердловин у геологічних умовах середньої складності дорівнює чотирьом-п'яти.

Особливості проходки призначених для випробування свердловин

Більший початковий діаметр - ось головна відмінність призначених для випробування свердловин від розвідувальних. Це забезпечує встановлення на забій інструменту для взяття зразків природного складання.

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.