Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Інженерно-геологічна характеристика різних ґрунтів

Вивчати грунти - доля професіоналів

Кухарю, що готує їжу в ресторані, зовсім не обов'язково знати, на яких грунтах побудований ресторан і які у них характеристики. І люди, що їдуть в метро, можуть тільки здогадуватися, скільки зусиль було докладено, щоб вивчити грунти, в яких прокладений тунель. Інша справа геологи, проектанти, екологи. Цифри, якими характеризуються ґрунти, відкладаються у них в пам'яті. Можна лише назвати район, і досвідчений геолог скаже, якими ґрунтами складний розріз, і який орієнтовно буде модуль деформації у того чи іншого шару. Але інженерна геологія - наука точна, і вимагає підтвердження фактами.

Будувати замок на піску

Хто не чув цього виразу, що символізує хиткість споруди? Перефразовуючи це вираження на геологічний лад, можна сказати: «Побудувати надійну споруду на грунтах, які не винесуть її навантаження, не можна».

На захист піску варто сказати кілька слів. Піски дрібні і середньої крупності, що залягають в масиві, служать відмінною підставою для багатьох будівель. На піски впевнено кладуть стрічки, на щільні - спирають палі. Крізь шар щільного піску зонд не може проникнути при статичному зондуванні. З піску певних фракцій готують основу навіть для пожежонебезпечних нафтових резервуарів.

Як можна отримати інженерно геологічні характеристики різних ґрунтів

Для отримання цифр, що характеризують властивості ґрунтів, є декілька джерел, а саме:

  • архівні матеріали;
  • лабораторні досліди;
  • польові випробування.

Достатня подробиця відомостей обґрунтовується сферою застосування. Фонди, архіви й література - головні постачальники інформації для передпроектних робіт. Проектні розрахунки вимагають цифр за зразками, взятими в контурі об'єкта, що будується. Це може бути встановлення різних параметрів в лабораторії. Дотримуючись обережності, щоб не порушити грунт, витягнутий з глибини, його ретельно упаковують. Передають у лабораторію, де його ріжуть, зважують, тиснуть, зрізують. Проби розтирають, замочують, висушують, визначають грансклад, хімсклад. І пізнають те, що хотіли знати.

Складна будова робить неодмінними випробування в природному середовищі, оскільки при цьому отримують точні параметри.

Природні і штучні ґрунти

Природні властивості ґрунтів не завжди влаштовують людину. Тоді їх силикатизують, трамбують, замочують, намивають. І ґрунти стають іншими - міцними, надійними підставами. Перетворивши грунт, визначають його нові властивості. Відбирають зразки і відправляють у лабораторію. Там перевірять, наскільки нові якості відповідають необхідним.

Природні грунти використовуються і в якості будматеріалів. Не всякий грунт підійде для зворотної засипки, підсипання або тіла дамби. Щоб знайти підходящі грунти в достатній кількості, роблять спеціальні вишукування.

Другорядних характеристик немає

Інженерно геологічні характеристики різних грунтів обов'язкові, щоб класифікувати останні, розрахувати фундамент, з'ясувати стабільність схилу. Грунти характеризують численні цифри. Якщо які-небудь відомості в даний момент не потрібні, досліди не роблять.

Техзавданням зумовлюється, на що слід звернути увагу. При огляді схилу особливого значення набуває з'ясування міцнісних властивостей, при проекції комунікацій - корозійна активність. Прогнозуюче підвищення рівня води змушує вивчати хімічний склад порід.

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.