Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Грунтові води і їх негативний вплив

Грунтові води це результат скупчування атмосферних опадів, конденсату грунту в водопроникних породах, небезпечне і досить часте явище в природі. Верховодка один з типів ґрунтових вод накопичується на 2-3 метра від поверхні землі над водотривких шаром. Її каверзні полягає в тому, що в посуху і зимовий період вона зникає. Геологи на підставі вивчення характеристик грунтів, прогнозують появу верховодки. При будівництві будинку в подібних місцях виключено наявність підвального приміщення під будинком. Другий тип - безнапірні грунтові води, які присутні над першим водотривким шаром порід. Вони підживлюються сезонними паводками, атмосферними опадами. Глибина їх рівня постійна. При будівництві цей тип грунтових вод необхідно відводити, а це зайві витрати і збільшення часу на роботи. У цьому випадку має місце питання, а чи варто купувати таку ділянку для будівництва. Але в будь-якому випадку треба проконсультуватися з фахівцями і дізнатися про заходи обережності і боротьби з подібними підземними явищами. Визначення рівня грунтових вод першочергове завдання для проектувальників. Рівень грунтових вод впливає на вибір типу фундаменту, глибину його залягання, можливість зведення підвального приміщення під будинком. При підведенні до дому комунікаційних мереж необхідно враховувати, що грунтові води можуть зіпсувати систему, тому потрібно вжити необхідних заходів, щоб убезпечити водопровідну або каналізаційну мережу від їх впливу. При проведенні геології ведеться буріння свердловин від 2 до 4 в залежності від площі. Якщо на території виявлені грунтові води, то визначають такі параметри як:

 • рівень ґрунтових вод;
 • тип грунтових вод;
 • хімічний аналіз на виявлення шкідливих домішок;
 • прогноз водотоку.

Так, в чому ж полягає негативний вплив ґрунтових вод на будівництво будинку або монтаж підземних комунікацій:

 1. наявність ґрунтових вод ця зміна первинного циклу робіт, а саме, при закладці фундаменту поява води в котловані, означає залучення додаткової техніки, робочих рук, і отже збільшення термінів і матеріальних витрат при будівельних роботах;
 2. присутність грунтових вод змінює первісну структуру ґрунту, він стає пухким, що призводить до зменшення несучої здатності і може привести до осідання фундаменту, тріщинах у фундаменті і обвалення;
 3. вплив ґрунтових вод на бетон, їх постійний контакт призводить до вимивання цементу, хімічна реакція шкідливих домішок (сіль, сульфати, сполуки металів) грунтових вод з бетоном і, як наслідок його руйнування.

Вплив ґрунтових вод на будівельні роботи

Перш, ніж придбати земельну ділянку для будівництва будинку, котеджу, завчасно потрібно провести геологію ділянки. Геологія ділянки має на увазі інженерно-вишукувальні роботи з метою:

 • вивчення геологічних умов місцевості;
 • встановлення рельєфною ситуації;
 • визначення фізико-механічних властивостей грунтів;
 • з'ясування гідрогеології ділянки, тобто експертиза місцевості на наявність ґрунтових вод.

Всі ці фактори мають велике значення для будівельних робіт. Проведенням геології ділянки в Києві та Київській області, а також в інших регіонах України займається геолого-геодезична служба ТОВ “Геотоп”. Компанія вже багато років надає свої послуги на ринку геолого-геодезичних робіт для будівельних організацій і приватних осіб.

Таким чином, якщо ви вже купили ділянку, в цьому випадку необхідно зниження рівня ґрунтових вод, за допомогою різної техніки відвести грунтові води з будівельного майданчика. Головне, це вчасно провести інженерно-геологічні вишукування в Києві або Київській області з метою виявлення ґрунтових вод. Геологи нашої компанії професійно і якісно проведуть експертизу грунтових вод і видадуть вам висновок, на підставі якого будуть зроблені рекомендації з приводу проектування будинку або котеджу. І все послуги з геології на виявлення ґрунтових вод будуть проведені в короткі терміни і за досить приємними цінами. Не варто економити на цьому, адже ви будете застраховані від неприємного впливу грунтових вод на ваш майбутній будинок.

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.