Геодезия и геология в Киеве и Киевской области от сертифицированого исполнителя ООО Геотоп

Зробити геологію ділянки в Києві

Призначення інженерно-геологічних вишукувань на ділянці будівництва

Перед початком розроблення проектної документації будівель та споруд проводяться інженерні вишукування: геодезичні, геологічні, гідрометеорологічні та ін. Інженерна геологія або геологія ділянки для будівництва відноситься до найбільш відповідальних видів вишукувань. Грамотно зробити геологію ділянки – це означає не допустити ускладнень будівельних робіт, які зазвичай можуть проявитися у вигляді:

  • затоплення будівельних котлованів;
  • наднормативних деформацій ґрунтових шарів, що лежать в основі споруд;
  • аварій, пов'язаних із небезпечними геологічними процесами.

Саме задля запобігання подібних ситуацій і роблять геологічне дослідження ділянки – оцінку відповідності геології майданчика будівництва конструкції проектованого об'єкта. Дані, отримані в ході інженерно-геологічних вишукувань, дозволяють проектній організації вибрати оптимальну схему розташування будівлі, відповідним чином розрахувати несучу здатність і конфігурацію її фундаменту.

В якому порядку можна зробити геологію ділянки?

Проводиться геологічне вивчення ділянки завжди постадійно:

  1. На попередній стадії ділянка вивчається візуально. Геологів цікавить рельєф досліджуваної місцевості, зовнішні прояви геологічної будови ділянки. Після отримання загального уявлення про умови подальших робіт визначають точки закладення розвідувальних гірничих виробок, під'їзні шляхи до них для бурової техніки. З урахуванням наявних у розпорядженні геологічної організації архівних матеріалів інших вишукувальних робіт складають програму детального вивчення геології ділянки.
  2. На наступній, польовий стадії інженерно-геологічних вишукувань, збирають основний матеріал про будову грунтових шарів ділянки на глибину задуманого будівельного втручання. Основним методом отримання фактичної інформації на даному етапі досліджень продовжують залишатися бурові роботи з відбором проб з кожного зустрінутого свердловиною горизонту гірських порід. При зустрічі виробками ґрунтових вод визначається глибина залягання їх рівня, також відбираються проби води на хімічний аналіз. Кількість свердловин, якого буде достатньо для того, щоб якісно зробити геологію ділянки, залежить від площі, займаної проектованою спорудою, рівня її відповідальності, а також від нерівномірності геологічної будови ділянки. Так, наприклад, для проектування окремих об'єктів третього рівня відповідальності (складські або інші нежитлові будівлі) в простих геологічних умовах досить буває пробурити одну інженерно-геологічну свердловину, тоді як будівництво навіть невеликого житлового будинку може зажадати буріння в п'яти точках (якщо не виключається можливість нерівномірності геології).
  3. На лабораторно-камеральній, завершальній стадії геологічних робіт, зразки ґрунтів і підземних вод ділянки вивчають в лабораторних умовах, де визначаються їх властивості, потрібні для проектних розрахунків. На підставі отриманих результатів складається геологічний звіт, який включає відомості про характеристики геології ділянки, від яких можуть залежати технічні рішення, що приймаються проектувальниками.

Практично в будь-якому регіоні Київської області зробити геологію ділянки може наша фірма ТОВ «Геотоп». Замовити інженерно-геологічні вишукування в Києві можливо зателефонувавши нашим фахівцям

Будь ласка оцініть статтю Голосов: 0
Питання і коментарі
Залиште Ваше питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора

Геодезія та геологія для проектів СЕС

Акційні умови вишукувань: винесення меж - БЕЗКОШТОВНО.

25% аванс, 45% після виконання польового етапу досліджень, 30% після видачі результатів. Ціна з ПДВ.

Чому ми? За останні 3 місяці виконані дослідження на 27 об'єктах СЕС. Середній термін виконання робіт склав 3 тижні.

Безкоштовна консультація

Геодезія та геологія для проектів СЕС

«П'ятисотка» території АЗС + БЕЗКОШТОВНО зйомка території радіусом 60 метрів.

Топоплан М1: 2000 з узгодженням + БЕЗКОШТОВНОзйомка території радіусом 200 метрів.