Що таке інженерна геологія або геологія грунтів для будівництва?


Всі будинки, незалежно від місця їх зведення, контактують з геологічним середовищем – спираються на грунти. Від того, наскільки міцною є підстилаюча фундамент ґрунтова основа, якими властивостями володіють складаючі її гірські породи, які протікають в них геологічні процеси, залежить якість і стійкість споруди. Цей принцип є незмінним як при будівництві висотних, багатоповерхових будинків-хмарочосів, так і при будівництві невеликого котеджу. Проведення досліджень геології ґрунтів в Києві з метою збору відомостей про технічні характеристики основи будівель, що проектуються, носить назву «інженерно-геологічні вишукування». Цим видом геологічних вишукувань займається відповідний розділ загальної геології – інженерна геологія або геологія грунтів.


Коли проводиться геологія грунтів під котеджі?


Інженерно-геологічні вишукування для будівництва котеджів проводяться безпосередньо перед початком проектних робіт або ж на початковій стадії. Дослідженню підлягають відомості про ґрунти, які будуть служити вихідними даними для інженерних обчислень за визначенням типу фундаментів, їх потужностей і глибини закладення. Також з урахуванням геології грунтів основи вибирають будівельні матеріали, від неї залежать і особливості несучих конструкцій будинку.


Порядок вивчення геології грунтів:


  1. На стадії укладення договору підряду про проведення інженерно-геологічних вишукувань для будівництва і узгодження техзавдання на проведення робіт по вивченню ґрунтів проводиться рекогносцирувальний огляд земельної ділянки, виділеної під будівництво котеджу. Під час огляду уточнюють форму рельєфу ділянки, вивчають оголення (так називають вихід грунтів на поверхню землі у місцях, не прикритих грунтово-рослинним шаром), намічають обсяги майбутніх робіт, пов'язаних з бурінням. При рекогносцировочному огляді також виявляються, у разі їх наявності, ускладнення геологічної будови місцевості, які можуть бути представлені, наприклад, зсувами або іншими небажаними геологічними явищами. Приблизно в цей же період часу проводиться вивчення архівних геологічних матеріалів по району намічених інженерно-геологічних вишукувань.
  2. Наступний етап вивчення геології грунтів називається польовим. Полягає він у відборі та вивченні зразків ґрунтового матеріалу. З цією метою буряться інженерні свердловини, проходяться, при необхідності, шурфи і канави. Основний обсяг польових робіт, як правило, проводиться самохідним або переносним малогабаритним буровим обладнанням.
  3. На завершальному етапі геологічних робіт відібрані зразки грунту піддаються лабораторним випробуванням і аналізам. В лабораторних умовах визначаються їх будова та необхідні параметри, геологи-лаборанти виконують належні перед проектуванням споруд розрахунки.
  4. Підсумком геологічних польових і лабораторно-камеральних робіт є технічний звіт, що містить загальну інформацію про умови вивченої місцевості, і розрахункові дані по всім зустрінутим грунтам.

Обсяг інженерно-геологічних робіт для проектування котеджу


Основна інформація, яка цікавить геологів при вивченні геології грунтів перед проектуванням котеджів у Києві та Київській області:

  • фізико-механічні властивості ґрунтів;
  • рівень підземних вод;
  • склад підземних вод і ступінь їх агресивності.

Чітко і завчасно визначити якого обсягу польових робіт буде достатньо для збору вичерпної геологічної інформації найчастіше неможливо. Іноді для будівельних вишукувань вистачає і трьох пробурених у межах площі забудови свердловин. Але, якщо котедж, що проектується, досить великих розмірів, або ж грунти земельної ділянки дуже неоднорідні, то буває необхідний і набагато більший обсяг вишукувальних робіт. Впливає на нього також і ступінь геологічної вивченості району проектування.


Інженерні дослідження геології грунтів для котеджних селищ чи індивідуальної забудови можна замовити фірмі ТОВ «Геотоп».

Ваші відгуки та запитання:


Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення